0

0,00 zł

ZOBACZ KOSZYK

  • UK
  • DE
  • PL
  • RU

Napisz lub zadzwoń do nas :

KATALOGI

Czym jest test MARTINDALE i dlaczego jest tak ważny.


Wiadomość z dnia: 27-01-2021

Wybierając nasze miękkie meble, wielokrotnie napotykamy na określenie Martindale.
Czytaj dalej, jeśli chcesz wiedzieć, co to jest i dlaczego jest to ważne, jeśli chcesz, aby Twoje miękkie meble przetrwały długo.

Co to jest test Martindale?


Test Martindale'a służy do pomiaru trwałości tkaniny. Martindale to jednostka do pomiaru odporności tkaniny na ścieranie.
Znany również jako test ścierania, Martindale przeprowadza testy tkanin tapicerskich w celu sprawdzenia ich przydatności do różnych zastosowań - np. Dekoracyjnych krzeseł, powierzchni o dużym natężeniu ruchu lub mebli komercyjnych.

Jak działa test?

Badany materiał jest naciągany i ładowany na dolne płyty maszyny Martindale.
Małe krążki wełny czesankowej lub drucianej siatki są nieustannie ocierane o tkaninę ruchem okrężnym.
Tkanina jest stale sprawdzana pod kątem zużycia, a test kończy się, gdy zerwą się dwie przędze lub gdy nastąpi zauważalna zmiana w wyglądzie.
Wyniki testów są podawane jako wynik 1000 przetarć lub cykli, a im wyższa liczba, tym bardziej tkanina nadaje się do cięższego użytkowania.
Tkaniny są klasyfikowane w zależności od wyników testów.

Jak odczytać wyniki testu Martindale?

  • Dekoracyjne zastosowanie, gdy wartość Martindale'a wynosi 6000-10000 cykli. Polecany na dodatki dekoracyjne. Nie nadaje się do ogólnego użytku;
  • Lekki użytek domowy, gdy wartość Martindale'a wynosi 10000-15000 cykli. Tkanina została wykonana z delikatnej przędzy lub oczekuje się czyszczenia chemicznego, dzięki czemu nadaje się tylko do mebli lekko użytkowanych
  • Ogólnego użytku domowego, gdy wartość Martindale wynosi 15000-25000 cykli. Zalecany do codziennego użytku
  • Intensywne użytkowanie, gdy wartość Martindale'a wynosi 25000-30000 cykli. Nadaje się do stosowania na głównych meblach w domu, które będą narażone na intensywne codzienne użytkowanie. Nadaje się również do mebli ruchomych.
  • Komercyjne zastosowanie, gdy Martindale ma ponad 30000 + cykli. 


Zatem widzimy, jak ważny jest wybór tkaniny tapicerskiej.
Najprostsze materiały stosowane w solidnej tapicerce powinny wytrzymać 10 000 cykli.
Jeśli chcemy mieć trwały materiał, dobrej jakości materiał, który na wiele lat posłuży w salonie na ukochanej kanapie , należy  celować coś gwarantującego 40 000 cykli.
W fotelach biurowych i o podobnym przeznaczeniu meblach używane są materiały wytrzymujące grubo ponad 100 000 cykli, co czyni je rzeczami niemal nie do zdarcia :).

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ OKRĄGŁY STÓŁ DO JADALNI


Wiadomość z dnia: 02-12-2020


ZALETY OKRĄGŁEGO STOŁU DO JADALNI
Optymalne wykorzystanie stołu do jadalni zaczyna się od wybrania jego rozmiaru i kształtu, który najlepiej pasuje do jadalni w Twoim domu.
Dla wielu tradycyjny prostokątny projekt jest niemal automatycznym wyborem, głównie dlatego, że tak wiele osób dorastało
w gospodarstwach domowych o tym szczególnym kształcie stołu w jadalni, który pozornie pasuje do kwadratowego lub prostokątnego pokoju.
Jest jednak inny kształt, który warto rozważyć przy zakupie nowego stołu do domu, okrągły stół do jadalni ma wiele zalet, które mogą być odpowiednie dla Twoich konkretnych potrzeb.
Oto tylko niektóre z zalet, jakie okrągły stół może wnieść do Twojego domu.

LEPSZY PRZEPŁYW I PRZESTRZEŃ
Ponieważ przy okrągłym stole nie ma narożników, zapewnia on więcej miejsca, aby ludzie mogli chodzić i dostać się na swoje miejsce.
Okrągły stół bardzo dobrze pasuje do jadalni w stylu formalnym, a także do bardziej otwartego planu, w którym jadalnia jest z boku w większym pokoju.
Ulepszony przepływ jest bardzo ważny, ponieważ Ty i ci, którzy będą siedzieć przy Twoim stole, potrzebujesz nie tylko miejsca na umieszczenie posiłków, prac domowych, gier lub materiałów, ale także przestrzeni wokół stołu, aby wygodnie się poruszać i znaleźć miejsce, w którym chcą siedzieć.
Zbyt często ludzie kupują prostokątne stoły do ​​jadalni do prostokątnych pomieszczeń i dowiadują się, że nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby ludzie mogli wygodnie znaleźć miejsce do siedzenia. Okrągły stół w jadalni pozwala uniknąć takich problemów, zapewniając lepsze wykorzystanie przestrzeni na mniejszym obszarze,
dzięki czemu podczas próby siedzenia jest mniej uderzeń lub tłoku.
Ponadto nie ma narożników, w których można by się złapać, próbując dostać się na drugą stronę. LEPSZA

OSOBISTA INTERAKCJA IDEALNY DO MNIEJSZYCH PRZESTRZENI
Okrągłe stoły mają mniejsze rozmiary niż prostokątne stoły o tej samej wielkości, ponieważ nie ma narożników, które faktycznie marnują miejsce.
Oznacza to, że łatwiej jest dopasować odpowiedni okrągły stół do mniejszej przestrzeni w porównaniu ze standardowym stołem prostokątnym.
Ponadto, ponieważ wszyscy stoją pod niewielkim kątem do osób obok nich, uczucie zatłoczenia jest mniejsze, gdy siedzisz ramię w ramię z osobami przy prostokątnym stole.
JAK SIĘ DOWIEDZIEĆ, CZY OKRĄGŁY STÓŁ JEST DLA CIEBIE ODPOWIEDNI?

Katalog Kare Design 2019


Wiadomość z dnia: 19-11-2019

kare Design 2015

kolekcja FANTASIA


Wiadomość z dnia: 15-05-2019

kolekcja DUCALE


Wiadomość z dnia: 14-05-2019

kolor szary na salonach


Wiadomość z dnia: 31-01-2019

Każdy projekt może korzystać z odcienia, który jest wystarczająco wszechstronny, aby dobrze harmonizować czy  z neutralnymi lub z  bardziej odważymi , żywymi odcieniami.

Szary jest tego rodzaju kolorem. Niezależnie od tego, czy szukasz wyrafinowanej estetyki, czy bardziej swobodnego klimatu, oto kilka z naszych ulubionych projektów salonów z odcieniami szarości.

MELEGRANO


Wiadomość z dnia: 19-02-2018

MELOGRANO

katalog GOLD 2017


Wiadomość z dnia: 15-02-2018

Aida- włoskie meble do salonu i jadalni

Gold 2016 - meble włoskie do salonu i sypialni

DECOR - seria wypoczynkowa


Wiadomość z dnia: 15-02-2018

DECOR- kolekcja sof

TREVOSO - włoska meble klasyczne do salonu i sypialni


Wiadomość z dnia: 13-02-2018

TORIANI- jadalnia wloska                                      TORIANI - sypialnia włoska
TREVISO - jadalnia włoska                                       TREVISO - sypialnia

Baner Reklamowy - ASmarket

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły