wybór stołu, włoski stół, stoły, okrągły stół włoski
0

0,00 zł

ZOBACZ KOSZYK

 • UK
 • DE
 • PL
 • RU

Napisz lub zadzwoń do nas :

5 powodów, dla których warto kupić okrągły stół do jadalni

Duży rodzinny stół w kuchni lub jadalni uważany jest za niezbędny element w domu. To przy nim toczy się życie towarzyskie wszystkich jej członków, testuje nowe smaki oraz przeprowadza szczere rozmowy. Nierzadko jest także przestrzenią do pracy oraz wypoczynku przy filiżance aromatycznej kawy. Wybór tak ważnego meblu nie powinien więc być pozostawiony przypadkowi. Wiele osób ceniących nowoczesne, a zarazem praktyczne rozwiązania nie wyobraża sobie jadalni lub salonu bez przestronnego okrągłego stołu. Czy to również rozwiązanie dla Ciebie? Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto kupić okrągły włoski stół do jadalni.
 1. Okrągłe stoły są funkcjonalne.

  Okrągłe stoły pozwalają na usadzenie o wiele większej liczby osób niż stoły kwadratowe lub prostokątne o takich samych wymiarach. Dzieje się tak z powodu braku krawędzi, przy których ustawienie krzeseł jest niemożliwe. Jeżeli więc w Twojej jadalni znajduje się właśnie taki mebel, nie musisz się obawiać, jeżeli na kolacji lub obiedzie pojawią się niezapowiedziani goście - wystarczy wtedy jedynie postarać się o dodatkowe siedzenie. W zależności od potrzeb można też zdecydować się na modele rozkładane, które na co dzień pozwalają cieszyć się kompaktowym rozmiarem, a podczas specjalnych okazji oferują dużą powierzchnię blatu. Stół okrągły Nostalgia po rozłożeniu staje się stołem owalnym o praktycznej powierzchni 100x130 cm, z pewnością przy takim stole uda się każdy rodzinny obiad.

 2. Co więcej, luksusowe stoły do salonu lub jadalni są łatwe do oświetlenia – wystarczy w centralnym punkcie umieścić nad nimi jedną wiszącą lampę, aby zapewnić każdemu dostęp do światła. Takie rozwiązanie nie tylko prezentuje się nowocześnie, ale też jest bardzo praktyczne.
 3. Pozwalają na doskonałe wykorzystanie miejsca.

  Okrągły włoski stół pozwala na doskonałe zagospodarowanie każdej – nawet niedużej przestrzeni. Już na pierwszy rzut oka prezentuje się spójnie i harmonicznie – głównie przez to, że nie posiada ostrych kantów.

  Stoliki włoskie doskonale sprawdzą się w małym salonie oraz jadalni i kuchni przechodniej – o wiele łatwiej jest je ominąć niż modele prostokątne, bez obaw o nieprzyjemne uderzenia w ostre krawędzie. Nie trzeba nawet rezygnować z nich w pomieszczeniach wąskich i prostokątnych – warto wtedy jednak postawić na modele owalne. Okrągłe stoły są dobrym rozwiązaniem zarówno dla licznych rodzin, jak i osób, które mieszkają w pojedynkę, i chcą cieszyć się praktyczną oraz funkcjonalną aranżacją.
 1. Wprowadzają do wnętrza rodzinną atmosferę.

  Okrągły włoski stół postawiony w centralnym punkcie pokoju sprzyja konwersacjom z każdą obecną przy nim osobą. Bardzo łatwo stworzyć z jego pomocą romantyczną atmosferę, niczym w luksusowej restauracji – wystarczy jedynie wykorzystać lampę wiszącą nad stołem oraz eleganckie dekoracje, w postaci białego obrusu lub świec. Wiele ekskluzywnych restauracji decyduje się właśnie na okrągłe stoły, zdając sobie sprawy z przyjemnego klimatu, jaki wprowadzają do wnętrza.

  Swobodnej atmosferze sprzyja także brak hierarchizacji, który wyróżnia stoły okrągłe. Wszyscy uczestnicy spotkania mogą swobodnie wymieniać myśli nie tylko z osobami, które znajdują się obok nich, ale także naprzeciwko. Wzmacnia to poczucie więzi i bliskości - korzystanie z takiego mebla jest po prostu przyjemne. 
 1. Okrągłe stoły są uniwersalne i ponadczasowe.

  Luksusowe stoły do salonu sprawdzą się niemal w każdym wnętrzu. Są ciekawym akcentem w nowoczesnych i minimalistycznych mieszkaniach – warto stawiać wtedy na modele utrzymane w jasnych odcieniach, o szklanym blacie lub ustawionych na jednej nodze ze stali nierdzewnej. Natomiast w klasycznych i bardziej tradycyjnych pomieszczeniach wprowadzą odrobinę elegancji – szczególnie modele wykonane z litego drewna z ozdobnymi ornamentami. Okrągłe stoły sprawdzą się nie tylko w jadalni lub kuchni, ale także w salonie. Można ustawić je w towarzystwie kompletu wypoczynkowego lub pod oknem obok ulubionego fotelu.

  Stoliki włoskie są ponadczasowe – mimo zmieniającej się mody zawsze cieszą się dużą popularnością. Aby jednak korzystać z nich przez wiele lat, warto postawić na meble staranie wykonane z wysokiej jakości materiałów.
 1. Zapewniają swobodę dostępu i bezpieczeństwo.

  Włoskie okrągłe stoły pozwalają na wygody dostęp do potraw i składników ustawionych na blacie, dzięki czemu, każdy uczestnik posiłku czuje się komfortowo. Nie ma więc konieczności proszenia sąsiadów o podanie dzbanka z wodą, co niekiedy może być krępujące.

  Włoskie stoły o okrągłych blatach są także doskonałym wyborem dla rodzin, które mają małe dzieci. Ostre kanty stołów prostokątnych lub kwadratowych często spędzają sen z powiek rodzicom. Kupują oni nawet specjalne ochraniacze (które nie prezentują się zbyt estetycznie), aby zapobiec groźnym wypadkom. Skutecznym i trwałym rozwiązaniem tego problemu jest okrągły stół o łagodnej linii blatu.

Doszedłeś do wniosku, że okrągły stół to coś, dla Ciebie? Zapoznaj się z bogatą ofertą włoskich stołów, znajdujących się na naszej stronie https://www.asmeble.pl/k18,meble-pokojowe-do-salonu-stoly.html.Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły